1CG9-30-12OGRNHKZ
This product has been discontinued.
1CG9-30-12OGRNHKZ
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 52 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Size 1 | M30X2 |
| End Size 2 | 3/4 IN |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 30 mm |
| Hex Size 2 | 36 mm |
| Hex Size 3 | 32 mm |
| Item type | Metric 24 Male/BSPP Male 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 70 mm |
| Product Length/Depth | 63.8 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 160.776 cm³ |
| Product Weight | 398 g |
| Product Width | 36 mm |