1CH9-14-12OGRNHKZ
This product has been discontinued.
1CH9-14-12OGRNHKZ
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | 90 Degree |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 32.5 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Size 1 | M14X1.5 |
| End Size 2 | M12X1.5 |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | Metric |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 14 mm |
| Hex Size 2 | 17 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric Male 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 39.5 mm |
| Product Length/Depth | 37.5 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 25.181 cm³ |
| Product Weight | 67 g |
| Product Width | 17 mm |