1CH9-22-20OGXZ
This product has been discontinued.
1CH9-22-20OGXZ
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | 90 Degree |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 40 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Size 1 | M22X1.5 |
| End Size 2 | M20X1.5 |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | Metric |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 22 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric Male 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 51 mm |
| Product Length/Depth | 40 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 44.88 cm³ |
| Product Weight | 118 g |
| Product Width | 22 mm |