1CT-14-04SPRNZ
This product has been discontinued.
1CT-14-04SPRNZ
|---|---|
| Angle (shape) | Straight |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 14 mm |
| Hex Size 2 | 14 mm |
| Item type | Metric 24 Male/BSPT Male Adapter |
| Product Height | 17 mm |
| Product Length/Depth | 31.5 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Straight Adapters |
| Product Volume | 9.104 cm³ |
| Product Weight | 38 g |
| Product Width | 17 mm |