1CT9-14-04SPRNZ
This product has been discontinued.
1CT9-14-04SPRNZ
|---|---|
| Angle (shape) | 90 Degree |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 25.5 |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 14 mm |
| Item type | Metric 24 Male/BSPT Male 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 32.5 mm |
| Product Length/Depth | 29.5 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 13.423 cm³ |
| Product Weight | 58 g |
| Product Width | 14 mm |