1DT9-14-04SPZ
This product has been discontinued.
1DT9-14-04SPZ
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | 90 Degree |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 25.5 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Size 1 | M14X1.5 |
| End Size 2 | 1/4 IN |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | BSPT |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 14 mm |
| Item type | Metric 24 Male/BSPT Male 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 32.5 mm |
| Product Length/Depth | 31.5 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 14.333 cm³ |
| Product Weight | 42 g |
| Product Width | 14 mm |