1JH4-10-22OGZ
This product has been discontinued.
1JH4-10-22OGZ
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | 45 Degree |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 16 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Size 1 | 7/8 IN |
| End Size 2 | M22X1.5 |
| End type 1 | JIC 74 |
| End type 2 | Metric |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 22 mm |
| Hex Size 2 | 27 mm |
| Item type | JIC 74 Male/Metric Male 45°° Elbow Adapter |
| Product Height | 27 mm |
| Product Length/Depth | 64 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 46.656 cm³ |
| Product Weight | 132 g |
| Product Width | 27 mm |