201AP00015A
This product has been discontinued.
201AP00015A
|---|---|
| Actuation Type | Manual no handle or level bracket |
| Communication input | None |
| Construction | Sectional |
| Maximum Flow Rate | 120 l/min |
| Maximum Pressure Rating | 250 bar |
| Maximum Working Port Leakage | 10 cc/min at 70 bar |
| Model Code | CM80-R-A-P00-P00-P-D-M-00-00 |
| Mount Type | Integral flange |
| Ports | SAE |
| Product Height | 3.9 in |
| Product Length/Depth | 1.5 in |
| Product material | Cast Iron |
| Product Type | Mobile Valves |
| Product Volume | 42.354 in³ |
| Product Width | 7.24 in |