2C4-36RNHKZ
This product has been discontinued.
2C4-36RNHKZ
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | 45 Degree |
| Brand | Winner by Danfoss |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | M36X2 |
| End Size 2 | M36X2 |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | Metric 24 |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 36 mm |
| Hex Size 2 | 41 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric 24 Female 45°° Elbow Adapter |
| Product Height | 41 mm |
| Product Length/Depth | 74 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 124.394 cm³ |
| Product Weight | 425 g |
| Product Width | 41 mm |