2D-22-24RNHKZ
This product has been discontinued.
2D-22-24RNHKZ
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | Straight |
| Brand | Winner by Danfoss |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | M22X1.5 |
| End Size 2 | M24X1.5 |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | Metric 24 |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 24 mm |
| Hex Size 2 | 27 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric 24 Female Straight Adapter |
| Product Height | 27 mm |
| Product Length/Depth | 62 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Straight Adapters |
| Product Volume | 45.198 cm³ |
| Product Weight | 195 g |
| Product Width | 27 mm |