2D9-36RNHKZ
This product has been discontinued.
2D9-36RNHKZ
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 50 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | M36X2 |
| End Size 2 | M36X2 |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 36 mm |
| Hex Size 2 | 46 mm |
| Hex Size 3 | 46 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric 24 Female 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 73 mm |
| Product Length/Depth | 77 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 258.566 cm³ |
| Product Weight | 774 g |
| Product Width | 46 mm |