2D9-36RNZ
This product has been discontinued.
2D9-36RNZ
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 48 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | M36 x 2 |
| End Size 2 | M36 x 2 |
| Finish/plating | Cr3+Zinc |
| Hex Size 1 | 36 mm |
| Hex Size 2 | 41 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric 24 Female/ 90° Elbow Adapter |
| Product Height | 66 mm |
| Product Length/Depth | 62.5 mm |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Elbow Adapters |
| Product Volume | 169.125 cm³ |
| Product Width | 41 mm |