400826
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
400826
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Application | Excavator – multiple sizes, Forestry, Refuse trucks, Forklift, Agricultural machinery, Truck mounted cranes, Marine |
| Feature | Variety of components and styles |
| Package contents | Coil |
| Product Height | 3.031 in |
| Product Length/Depth | 3.44 in |
| Product material | Carbon steel |
| Product Type | Mobile Valves Accessories |
| Product Volume | 31.603 in³ |
| Product Width | 3.031 in |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | None |