Danfoss Airflex
402311
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
402311
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Package contents | Air Tube |
| Product Height | 5.5 in |
| Product Length/Depth | 22.25 in |
| Product material | Steel |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 76.484 in³ |
| Product Width | .625 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | None |