Danfoss Airflex
404028
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
404028
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Package contents | Air Tube |
| Product Height | 4 in |
| Product Length/Depth | 8.4375 in |
| Product material | Steel |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 16.875 in³ |
| Product Width | .5 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | None |