Danfoss Airflex
413144
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
413144
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Product Height | 14.125 in |
| Product Length/Depth | 14.125 in |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 131.281 in³ |
| Product Width | .658 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | None |