Danfoss Airflex
413207-01
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
413207-01
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Product Height | 8.266 in |
| Product Length/Depth | 8.266 in |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 657.303 in³ |
| Product Width | 9.62 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | WCB Series |