Danfoss Airflex
413327-0102
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
413327-0102
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Product Height | 16.125 in |
| Product Length/Depth | 16.125 in |
| Product material | Gray Cast Iron |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 2632.658 in³ |
| Product Weight | 100 lb |
| Product Width | 10.125 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | None |