Danfoss Airflex
413578-03
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
413578-03
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Package contents | Disc Casting |
| Product Height | 29.59 in |
| Product Length/Depth | 29.59 in |
| Product material | Ductile Iron |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 1751.136 in³ |
| Product Weight | 261 lb |
| Product Width | 2 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | DBA Series |