Danfoss Airflex
415298
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
415298
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Product Height | 1.5 in |
| Product Length/Depth | .5 in |
| Product material | Stainless Steel |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 8.625 in³ |
| Product Weight | 2.4 lb |
| Product Width | 11.5 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | VC Series |