900800A-13C
This product has been discontinued.
900800A-13C
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Aeroquip by Danfoss |
| Finish/plating | Steel |
| Item type | Sleeve |
| Packaged Height | 4.875 in |
| Packaged Length | 7.75 in |
| Packaged Volume | 141.68 in³ |
| Packaged Weight | .15 lb |
| Packaged Width | 3.75 in |
| Product material | Carbon steel |
| Product Type | Accessories |
| Product Weight | .02 lb |
| Sub-brand | None |
| Thread sealant | No |
| Trade Name | 900800A Series |