ACCG-16-16-04OGSR
This product has been discontinued.
ACCG-16-16-04OGSR
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | Tee |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 26 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Gender 3 | Male |
| End Size 1 | M16X1.5 |
| End Size 2 | M16X1.5 |
| End Size 3 | 1/4 IN |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | Metric 24 |
| End Type 3 | BSPP |
| Hex Size 1 | 16 mm |
| Hex Size 2 | 19 mm |
| Item type | Metric 24 Male/Metric 24 Male/BSPP Male Tee Adapter |
| Product Height | 34 mm |
| Product Length/Depth | 57 mm |
| Product material | 304 Stainless Steel |
| Product Type | Tee/Y Adapters |
| Product Volume | 36.822 cm³ |
| Product Weight | 80 g |
| Product Width | 19 mm |