ACGC-22-08-22OGSR
This product has been discontinued.
ACGC-22-08-22OGSR
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Angle (shape) | Tee |
| Brand | Winner by Danfoss |
| Drop dimension | 43.2 |
| End gender 1 | Male |
| End gender 2 | Male |
| End Gender 3 | Male |
| End Size 1 | M22X1.5 |
| End Size 2 | 1/2 IN |
| End Size 3 | M22X1.5 |
| End type 1 | Metric 24 |
| End type 2 | BSPP |
| End Type 3 | Metric 24 |
| Hex Size 1 | 22 mm |
| Hex Size 2 | 27 mm |
| Item type | Metric 24 Male/BSPP Male/Metric 24 Male Tee Adapter |
| Product Height | 54.2 mm |
| Product Length/Depth | 58 mm |
| Product material | 304 Stainless Steel |
| Product Type | Tee/Y Adapters |
| Product Volume | 84.877 cm³ |
| Product Weight | 187 g |
| Product Width | 27 mm |