FF90505-2157-501
This product has been discontinued.
FF90505-2157-501
| Battery included | No |
| Brand | Aeroquip by Danfoss |
| Button quantity | 0 |
| Certification(s) | ACES 244ACES 458 |
| Feature | Designed for ease of use and reliabilityMade to lastInnovative safety features |
| Item type | Hose Support Coil |
| Outside diameter | 2.16 in |
| Packaged Height | 14 in |
| Packaged Length | 9 in |
| Packaged Volume | 882 in³ |
| Packaged Width | 7 in |
| Product Height | 2.157 in |
| Product Length/Depth | 12 in |
| Product material | Monel |
| Product Type | Marine Military |
| Product Volume | 55.832 in³ |
| Product Weight | .3031 lb |
| Product Width | 2.157 in |