FF90523-16
This product has been discontinued.
FF90523-16
| Battery included | No |
| Brand | Danfoss |
| Button quantity | 0 |
| Diameter - max | 16 in |
| Feature | Designed for ease of use and reliabilityMade to lastInnovative safety features |
| Item type | Bundling Straps |
| Product Height | .2 in |
| Product Length/Depth | 20 in |
| Product material | Delrin and Nylon |
| Product Type | Hose and Tubing Protectors |
| Product Volume | 6 in³ |
| Product Width | 1.5 in |