HH-581-A-N2-AL
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
HH-581-A-N2-AL
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Application | In cylinder assembly |
| Feature | Specifically designed to be compatible with Vickers by Danfoss cylinders and to optimize Vickers cylinder performance |
| Package contents | Cylinder glands |
| Product Height | 3.5 in |
| Product Length/Depth | .83 in |
| Product Type | Cylinder Gland |
| Product Volume | 10.168 in³ |
| Product Width | 3.5 in |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | None |