Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | ZINC |
| Material | Steel |
| Remarks | #4 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 3,048 mm |
| Washer, Outside Diameter | 10,160 mm |
| Washer, Thickness | 0,630 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |