Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | ZINC |
| Material | Steel |
| Remarks | 0.312" |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 7,874 mm |
| Washer, Outside Diameter | 10,922 mm |
| Washer, Thickness | 0,500 mm |
| Washer, Type | INTERNAL TOOTH |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |