WASH,#10,FLAT,.235X.431X.004,BR
K00503
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K00503
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | BRASS |
| Remarks | #10 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 6,096 mm |
| Washer, Outside Diameter | 10,922 mm |
| Washer, Thickness | 0,100 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |