WASH,#10,FLAT,.235X.431X.002,SS
K00504
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K00504
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | Stainless steel |
| Remarks | #10 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 6,096 mm |
| Washer, Outside Diameter | 10,922 mm |
| Washer, Thickness | 0,050 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |