WASH,#8,FLAT,.165X.437X.051,BR
K04344
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K04344
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | BRASS |
| Remarks | #8 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 4,064 mm |
| Washer, Outside Diameter | 11,176 mm |
| Washer, Thickness | 1,270 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |