WASH,#10,SPLK,.193X.334X.047,ST,ZN
K06031
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K06031
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | ZINC |
| Material | Steel |
| Remarks | #10 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 4,826 mm |
| Washer, Outside Diameter | 8,382 mm |
| Washer, Thickness | 1,190 mm |
| Washer, Type | SPLIT LOCK |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |