SHIM,-100 .3 MM
K11782
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K11782
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | HMS 33 FULL H |
| Remarks | N/A |
| Ring Type | SHIM |
| Ring, Inside Diameter | 13,00 mm |
| Ring, Outside Diameter | 18,00 mm |
| Ring, Thickness | 0,30 mm |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |