Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | ZINC PLATE |
| Material | CRS |
| Remarks | N/A |
| Ring Type | SHIM |
| Ring, Inside Diameter | 17,53 mm |
| Ring, Outside Diameter | 20,80 mm |
| Ring, Thickness | 0,76 mm |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |