WASH,M10,SPLK,10.2X18.1X2.35,ST,ZN
K17310
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K17310
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | ZINC |
| Material | Steel |
| Remarks | M10 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 10,200 mm |
| Washer, Outside Diameter | 18,100 mm |
| Washer, Thickness | 2,350 mm |
| Washer, Type | SPLIT LOCK |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |