Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | 303 SS |
| Remarks | N/A |
| Ring Type | SHIM |
| Ring, Inside Diameter | 6,35 mm |
| Ring, Outside Diameter | 11,18 mm |
| Ring, Thickness | 0,32 mm |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |