Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | Steel |
| Remarks | 0.25" |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 6,350 mm |
| Washer, Outside Diameter | 12,700 mm |
| Washer, Thickness | 1,900 mm |
| Washer, Type | SPLIT LOCK |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |