WASH,#10,FLAT,4.3X9.0X0.8,ST,SS
K33941
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K33941
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | Steel |
| Remarks | #10 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 4,300 mm |
| Washer, Outside Diameter | 9,000 mm |
| Washer, Thickness | 0,800 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |