
Aeroquip by Danfoss
LA7303481-3040E
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
LA7303481-3040E
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Aeroquip by Danfoss |
| Feature | Available in a variety of sizes |
| Material | Alloy steel |
| Product Height | 1.42 in |
| Product Length/Depth | 1.44 in |
| Product Type | Spare Part |
| Product Volume | 2.904 in³ |
| Product Weight | .165 lb |
| Product Width | 1.42 in |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | LA7303481 Series |