LU-488FFB
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
LU-488FFB
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Feature | Pressure Up to 207 bar (3,000 psi)|Flow Up to 6.2 cc/rev (3 gpm)Reservoir size Up to 6 Liters |
| Installation Position | Horizontal |
| Main Port Connections | SAE |
| Model Code | LU488FFB1112001 |
| Product Height | 16.14 in |
| Product Length/Depth | 20.66 in |
| Product Type | Mobile Packaged Systems |
| Product Volume | 2809.336 in³ |
| Product Weight | 29 kg |
| Product Width | 8.425 in |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | LU Series |
| Voltage | 200 V |