LU1F22E5K3HE834
This product has been discontinued.
LU1F22E5K3HE834
|---|---|
| Circuit | Lift, Normal Closed with Pressure Compensator |
| Displacement | 6.16 cm³/rev |
| Feature | Pressure Up to 207 bar (3,000 psi)|Flow Up to 6.2 cc/rev (3 gpm)Reservoir size Up to 6 Liters |
| Installation Position | Horizontal |
| Main Port Connections | SAE |
| Model Code | LU1F22E5K3HL834 |
| Motor Power | 2.2 kW |
| Oil Tank | 3 l |
| Product Height | 7.381 in |
| Product Length/Depth | 17.08 in |
| Product Type | Mobile Packaged Systems |
| Product Volume | 1418.259 in³ |
| Product Weight | 23.5 kg |
| Product Width | 11.25 in |
| Relief Valve Set Pressure | 1706.8 Psi |
| Solenoid Voltage | 200 V |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | LU Series |
| Voltage | 200 V |