M155180001
This product has been discontinued.
M155180001
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Abrasion resistance | Premium |
| Burst pressure | 218 Psi |
| Color | Black |
| Cover material | Silicone |
| Inside diameter | 180 mm |
| Lay line style | Embossed |
| Outside diameter | 195 mm |
| Product Height | 195 mm |
| Product Length/Depth | 18300 mm |
| Product Volume | 695.858 dm³ |
| Product Weight | 104.1200277 kg |
| Product Width | 195 mm |