NH1604C125B
This product has been discontinued.
NH1604C125B
|---|---|
| Angle (shape) | Tee |
| Application | General purpose |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | 1.25 IN |
| End Size 2 | 1.25 IN |
| End type 1 | Compression |
| End type 2 | Compression |
| Finish/plating | Zinc Plated |
| Item type | Flexmaster Complete Assembly |
| Product Height | 5.513 in |
| Product Length/Depth | 8.25 in |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Tube and Pipe Joints |
| Product Volume | 175.107 in³ |
| Product Width | 3.85 in |
| Trade Name | None |
| Tube / Pipe Size (OD) | 1.25 in |