NH1606C125B0600
This product has been discontinued.
NH1606C125B0600
|---|---|
| Angle (shape) | Straight |
| Application | General purpose |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | 1.25 IN |
| End Size 2 | 1.25 IN |
| End type 1 | Compression |
| End type 2 | Line/Hose/Tube |
| Finish/plating | Zinc Plated |
| Item type | Flexmaster Complete Assembly |
| Product Height | 2.776 in |
| Product Length/Depth | 6 in |
| Product material | Steel |
| Product Type | Tube and Pipe Joints |
| Product Volume | 64.126 in³ |
| Product Width | 3.85 in |
| Trade Name | None |
| Tube / Pipe Size (OD) | 1.25 in |