NH1625V200B0575
This product has been discontinued.
NH1625V200B0575
| Angle (shape) | Straight |
| Application | High temperature air |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | 2 IN |
| End Size 2 | 2 IN |
| End type 1 | Compression |
| End type 2 | Compression |
| Finish/plating | Zinc Plated |
| Item type | Flexmaster Complete Assembly |
| Product Height | 3.054 in |
| Product Length/Depth | 5.75 in |
| Product material | Steel |
| Product Type | Tube and Pipe Joints |
| Product Volume | 73.754 in³ |
| Product Width | 4.2 in |
| Seal part number if included | NK1000064C200 |
| Trade Name | None |
| Tube / Pipe Size (OD) | 2 in |