NH1650C050B0450
This product has been discontinued.
NH1650C050B0450
| Angle (shape) | Straight |
| Application | General purpose |
| End gender 2 | Female |
| End Size 1 | 0.5 IN |
| End Size 2 | 0.5 IN |
| End type 1 | Compression |
| End type 2 | Compression |
| Finish/plating | Zinc Plated |
| Item type | Flexmaster Complete Assembly |
| Product Height | 1.65 in |
| Product Length/Depth | 4.5 in |
| Product material | Steel |
| Product Type | Tube and Pipe Joints |
| Product Volume | 18.785 in³ |
| Product Width | 2.53 in |