SEB-1375-HB04JA
This product has been discontinued.
SEB-1375-HB04JA
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Application | In cylinder assembly |
| Bolt Circle Diameter | 5.4 in |
| Center of Pin Hole to Base | 3 in |
| Package contents | Eye Bracket |
| Pin Hole Diameter | 1.37 in |
| Product Height | 4.38 in |
| Product Length/Depth | 5 in |
| Product Type | Eye Bracket |
| Product Volume | 109.5 in³ |
| Product Width | 5 in |