400170
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
400170
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Feature | Available in all configurations and sizes |
| Package contents | Plug |
| Product Diameter | 1.642 in |
| Product Height | .38 in |
| Product Length/Depth | 1.642 in |
| Product material | Steel |
| Product Type | Piston Pump Accessory |
| Product Volume | .037 in³ |
| Product Width | .06 in |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | None |