Danfoss Airflex
415224
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
415224
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Brand | Danfoss |
| Feature | High-quality replacement partsAn exact fit for Airflex productsTwo-year warranty |
| Item type | Spare Part |
| Package contents | Tubing |
| Product Height | 4.875 in |
| Product Length/Depth | 17.25 in |
| Product material | Carbon Steel |
| Product Type | Kits and Spare Parts |
| Product Volume | 52.559 in³ |
| Product Width | .625 in |
| Sub-brand | Airflex |
| Trade Name | None |