
HH-558-A-AL
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
HH-558-A-AL
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Feature | Specifically designed to be compatible with Vickers by Danfoss cylinders and to optimize Vickers cylinder performance |
| Overall Diameter | 2.753 in |
| Package contents | Bushing |
| Product Height | 2.753 in |
| Product Length/Depth | .81 in |
| Product Type | Rod Bearing/Cartridges |
| Product Volume | 6.139 in³ |
| Product Width | 2.753 in |
| Sub-brand | None |
| Trade Name | None |